Главная > Новости
 


Міста втратять бюджети розвитку без енергопланування – експерти

03 / 12 / 2017
28 листопада на IV засіданні Клубу Енергоефективності його учасники обговорили виклики, що стоять перед українськими містами на шляху муніципальної реформи теплопостачання.

Модернізація системи теплопостачання міста є одним з пріоритетних завдань для кожного муніципалітету: для прикладу, в Києві, теплова енергія в 2016 році складала близько 80% всіх витрат на енергоресурси в бюджетній сфері. Як зазначив Сергій Костирко, радник з питань енергоефективності заступника Київського міського голови, основними споживачами тут є заклади освіти та медицини, що використали близько 92% всіх ресурсів теплової енергії.

Карел Хірман, енергетичний експерт з групи радників з підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України

Поряд із тим, поширена практика серед українських міст, спрямована на теплову модернізацію окремих закладів бюджетної сфери (школи чи лікарні), виявляється довшим та, зрештою, дорожчим варіантом, ніж модернізація установ за принципом “лотів”, коли одразу реалізується модернізація низки різнопланових бюджетних установ.

Про це, посилаючись на досвід Словаччини та, ширше, ЄС, розповів Карел Хірман, енергетичний експерт з групи радників з підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України. Він зазначив, що при такому підході муніципалітетам легше знайти якісного виконавця робіт, а також вдаліше спланувати витрати з розрахунку на один об"єкт.

Брак фінансування, що зазвичай називається основною перепоною на шляху впровадження комплексу енергоефективних заходів, експерти пов’язали радше з відсутністю досвіду муніципалітетів у залученні коштів та нестачею спеціалізованого персоналу або консультантів. Тут варто відзначити роль Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», який надає допомогу містам-партнерам у розробці енергетичних стратегій та проектної документації. «Європейські банки шукають сьогодні, куди інвестувати кошти, але міста в більшості просто не можуть надати проектну документацію. Хоча є й позитивні приклади: Європейський Інвестиційний Банк (ЕІБ) профінансує проекти розроблені за нашою участі в п"яти містах-партнерах», – розповів Антон Шапковський, провідний експерт з питань сталої енергетики проекту MERP (USAID).

Андрій Берестян, генеральний директор компанії Danfoss (Україна)

Істотною умовою сталого прогресу в реформі міського теплозабезпечення є встановлення чітких довготермінових індикаторів щодо того, куди муніципалітет хоче, зрештою, прийти. Андрій Берестян, генеральний директор компанії Danfoss (Україна) розповів, що усталеною європейською практикою є затвердження планів з реконструкції не менше 3% площі муніципальних будівель, що опалюються. Загалом, до 2050 всі існуючі будівлі в ЄС мають вийти на нульовий рівень споживання енергії. “Це дуже амбітні плани, але вони чітко показають пріоритети європейських міст”, – зазначив пан Берестян.

Загалом, експерти зійшлися в тому, що альтернатива реформі енергопостачання – утримання приватних енергетичних монополістів, що для малих міст фактично означає відсутність коштів на бюджети розвитку.

Клуб Енергоефективності

 

Теги:

Рубрики: Украина, Программы   
Оценка:  0,00 

Ваша оценка:      

Архив новостей

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

Последние новости
Вагомий внесок AXOR в боротьбі з COVID-19

Нафтохіміки послабили карантинні обмеження, але не всі

Визит председателя ДнепрОГА Александра Бондаренко на завод «МИРОПЛАСТ»

Новости по теме
Голова правління REHAU Group Вільям Крістенсен відвідав Україну

Тренинг марафон от Miroplast Business School в Молдове

ОЛИМПИЙСКИЙ поздравляет с Всемирным днем футбола

Случайное видео

 00:56

Уборщица моет
автоматические двери
 01:59

Экструзия алюминия
 05:54

CANactions 2010
 03:27

Делаем откосы

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Выставки